Vyhľadávanie


Kontakt

Pamp00ti3

E-mail: hackpage@azet.sk

INFO O MNE

Som študent strednej školy v Poprade.Presnejšie som sa začal o programátorstvo zaujímať už v  detstve, vtedy to bol ešte len nejaký ten príkaz v cmd[príkazový riadok] , okolo mojich 10 rokov som na internete našiel slovo TELNET , hneď som pozeral o tejto fráze čo najviac vysvetlení. Začalo sa to rozvíjať tým že som si zapol tabulkový editor TELNET a začal som meniť porty , IP adresy až som sa pripojil na PC mojich rodičov , bolo to moje prvé hacknutie nejakého počítača .

 

HISTORY of HACKING

Praví programátori: Na začiatku boli praví programátori. Oni si však tak nehovorili a nehovorili si ani hackeri. Tento termín „praví programátor“ sa objavil až po r. 1980. Od r. 1945 však výpočtová technika priťahovala veľa ľudí. Neskôr tí najmúdrejší začali tvoriť softvéry pre svoje potešenie a používali ich. Písali v assembleri, fortrane a v iných strojových jazykoch. Boli to predchodcovia hackerskej kultúry.
Niektorí ľudia, ktorí vyrástlli v kultúre pravých programátorov zostali naďalej aktívny aj v deväťdesiatych rokoch. Napríklad o Seymourovi Crayovi, tvorcovi superpočítačov triedy Cray sa tvrdí, že sám vymyslel program a napísal ho do počítača vlastnej výroby bez jednej chyby.
Kultúru pravých programátorov vytvoril vzostup interaktívnej práce s počítačom, univerzity a siete. Toto umožnilo vznik kontinuálnej inžinierskej tradície, ktorá sa nskoniec vyvinula v dnešnú open source hackerskú kultúru.
Prví hackeri: Počiatky hackerskej kultúry sa datujú do r. 1961, kedy MIT získal svoj prvý PDP – 1. Ľudia z Klubu železničných modelárov pre tento počítač vymysleli programátorské nástroje, slang a okolitú kultúru. Počítačová kultúra z MIT-u si pravdepodobne jako prvá osvojila termín hacker. Ich vplyv sa po r. 1969, prvom roku existencie ARPAnetu zvýšil.